Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz.6:45 – 17,  w tym czasie odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. W pracy dydaktycznej i wychowawczej preferuje się otwarty styl i aktywne metody, tworzone są sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy. Cechą charakterystyczną naszego przedszkola jest promocja zdrowia i wspomaganie rodziców w oddziaływaniach wychowawczych.

Wszystkie zatrudnione w przedszkolu nauczycielki posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne, kilka z nich posiada także dyplomy ukończenia studiów podyplomowych. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzają na kursach doskonalących.
W przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele specjaliści: nauczyciel – logopeda, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej, nauczyciel religii.

W godzinach rannych odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charakterze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno – kompensacyjnym, porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych oddziałów w zależności od potrzeb wychowanków. Do południa nauczycielki proponują dzieciom różnorodne sytuacje edukacyjne poprzez które realizują Program Wychowania Przedszkolnego. W tym czasie prowadzone są także zajęcia specjalistyczne:  gimnastyka korekcyjna, indywidualna terapia logopedyczna . Czas popołudniowy wypełniają natomiast zabawy inicjowane przez dzieci oraz takie zajęcia jak:katecheza.

Do przedszkola zapraszamy minimum dwa razy w miesiącu artystów: muzyków, aktorów z przygotowanymi specjalnie dla dzieci przedstawieniami i koncertami. Ponadto grupy starsze biorą udział w przedstawieniach w Teatrze Lalek, Teatrze Muzycznym oraz w wystawach muzealnych. Z uwagi na duży, bezpieczny teren wokół przedszkola, w czasie odpowiednich warunków atmosferycznych dzieci dużą część dnia spędzają w ogrodzie.

Renata Nowak

Krystyna Rutkowska
Instruktor gimnastyki korekcyjnej

Ramowy rozkład dnia

W przedszkolu posiłki przygotowywane są na miejscu w nowoczesnej kuchni.
Godziny posiłków:
Śniadanie – godzina 8:30
Zupa i deser – godzina 11:30
Drugie danie – 13:45

W każdej sali znajdują się pojemniki z wodą mineralną, którą dzieci mogą spożywać w każdej chwili.

Historia

1949 – Powstaje Przedszkole nr 59 jako placówka zakładowa „PAFAWAG” – pierwsze przedszkolaki zaczynają tu swoją edukację. Początkowo przy ul. Ojca Beyzyma.

1955 – Dnia 30 grudnia 1955r. przedszkole zostaje przeniesione do budynku przy ul. Narcyzowej 6 (aktualny).

1953 – Pierwszy raz dzieci wyjeżdzają do Radkowa na „Zielone Przedszkole”

1997 – Dyrektorem przedszkola zostaje Pani Renata Nowak.

2008 – W maju został zakończony generalny remont budynku – przedszkole stało się zupełnie nowe, ale nastrój pozostał.

2009 – Dnia 16 czerwca przedszkole otrzymuje nazwę „U krasnala pod Narcyzem”. Nadaniu nazwy towarzyszy również odsłonięcie pamiątkowego Krasnala „Narcysia” ufundowanego przez przedszkole.

2011 – Przedszkolny ogród przechodzi modernizację. Znika stary plac zabaw, a na jego miejscu pojawia się namiastka nowego. Dokonano też napraw w drzewostatnie oraz nasadzeń w ogrodzie.