W środę w naszym przedszkolu zrobiło się naprawdę wyjątkowo, ponieważ odwiedził nas niezwykły gość — kangur! Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały jego wygląd, sposób poruszania się oraz zachowanie. Nie zabrakło zachwytu, pytań, uśmiechów i dziecięcej ciekawości. Spotkanie stało się okazją do rozmowy o zwierzętach, ich zwyczajach, potrzebach oraz o tym, jak należy zachowywać się w kontakcie z nimi — spokojnie, uważnie.
![]() |
![]() |
![]() |
Mały perfekcjonista, mały buntownik – jak wspierać temperament dziecka zamiast z nim walczyć
Oświadczenia rodziców zamieszkujących inną gminę niż gmina Wrocław w kwietniu 2026 r.
Oświadczenia rodziców zamieszkujących inną gminę niż gmina Wrocław w kwietniu 2026 r.
Zgodnie z art. 50 ust. 2 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych jeżeli do placówki wychowania przedszkolnego prowadzonej przez gminę uczęszcza dziecko objęte wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończy 6 lat, niebędące jej mieszkańcem, które nie jest dzieckiem niepełnosprawnym, gmina, której mieszkańcem jest to dziecko, pokrywa koszty wychowania przedszkolnego tego ucznia. W związku z powyższym proszę o przekazanie informacji
- miesiąca: kwiecień o dzieciach urodzonych w latach 2020 – 2022, które nie są niepełnosprawne a zamieszkują inną gminę niż gmina Wrocław. Proszę wypełnić wówczas oświadczenie z załącznika i złożyć je w przedszkolu. Oświadczenia proszę składać w grupach do dnia 6 maja 2026 r. do godz. 9 .
Czytaj więcej Oświadczenia rodziców zamieszkujących inną gminę niż gmina Wrocław w kwietniu 2026 r.
Rowerowy Maj
Rowerowy Maj – od 10 lat we Wrocławiu!
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca aktywną mobilność, czyli przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach i deskorolce wśród przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

Poprzez kampanię:
- wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
- promujemy zdrowy styl życia,
- wspieramy samodzielność dzieci,
- poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy przedszkolach i szkołach,
- dbamy o środowisko.
Serdecznie zapraszamy dzieci oraz pracowników naszej placówki do aktywnego uczestnictwa w akcji, która będzie trwać od 4 do 29 maja 2026 r.
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych:
https://rowerowymaj.eu/ i https://www.wroclaw.pl/komunikacja/rowerowy-maj
Jak rozpoznać manipulację w Internecie
Wybiórczość pokarmowa u przedszkolaka – norma czy sygnał ostrzegawczy?
Wtorek, 07.04, godz. 17.00 – Wybiórczość pokarmowa u przedszkolaka – norma czy sygnał ostrzegawczy?
Czym jest wybiórczość pokarmowa i skąd się bierze. Praktyczne strategie wprowadzania nowych produktów, budowania pozytywnej atmosfery przy stole oraz wspierania samodzielności dziecka. Zwykłe eksplorowanie pokarmów a wybiórczość, neofobia żywieniowej i ARFID.
A przed snem zachęcamy do wysłuchania bajki terapeutycznej czytanej na żywo przez psychologa! To doskonały sposób na wspólne zakończenie kolejnego pełnego wyzwań dnia. Kiedy? Czytamy bajki codziennie (pon.-pt.) o godz. 13.00 oraz o 19.00.
Jak dołączyć do sesji lub posłuchać bajki? Wystarczy kliknąć widżet projektu Wellbefi Zdalny Psycholog na stronie internetowej przedszkola. Transmisja rozpocznie się automatycznie o wskazanej godzinie.
Fundacja Wspólnie dla Sprawy realizuje projekt dla szkół i przedszkoli Wellbefi Zdalny Psycholog, który umożliwia uczniom, rodzicom i nauczycielom dostęp do bezpłatnych konsultacji psychologicznych online oraz Live Sesji na tematy związane z dobrostanem psychicznym.”
Czytaj więcej Wybiórczość pokarmowa u przedszkolaka – norma czy sygnał ostrzegawczy?
Pisanka Wielkanocna – wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna” został rozstrzygnięty. Serdecznie dziękujemy za liczny odzew i wszystkie wyjątkowe i pełne kreatywności prace. Różnorodność wykorzystanych technik, bogactwo kolorów i staranność wykonania spowodowały, że jury miało bardzo trudne zadanie. Po obejrzeniu wszystkich prac komisja konkursowa przyznała trzy nagrody główne oraz dziewięć wyróżnień.
WYNIKI:
I miejsce
Maja Jędrzejczak – Przedszkole nr 23
II miejsce
Klara Sarzyńska – Przedszkole nr 117
III miejsce
Ilona Litskevich – Przedszkole nr 71
IV miejsce (wyróżnienie)
Mieszko Głód – Przedszkole nr 71
Kazimierz Białecki – Przedszkole nr 104
Zespół przedszkolaków – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16
Antoni Sarzyński – Przedszkole nr 96
Kornelia Ranosz – Przedszkole nr 8
Helena Grek – Przedszkole nr 61
Emilia Sikorska – Przedszkole nr 50
Nina Reksyn – Przedszkole nr 93
Jan Szaraniec – Przedszkole nr 23
Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu, a także upominki i dyplomy dla pozostałych uczestników, będą do odebrania w Przedszkolu nr 59 (ul. Narcyzowa 6, 53-225 Wrocław) od 01.04.2026r.
Dyplomy za udział w konkursie oraz podziękowania dla opiekunów zostaną również przesłane drogą mailową.
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i przepiękne prace!
Życzymy również zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych 😊
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |










